DVA SVĚTY

Projekt „Dva světy“
projekt zaměřený na podporu vzájemného porozumění, propojení a obohacení světa neslyšících a slyšících prostřednictvím hudby. Je realizován za podpory Magistrátu města Hradec Králové a občanského sdružení Dialog.

Součástí projektu je:
DEAF DRUMS - skupina neslyšících bubeníků pod vedením bubenického mistra pana Huga Tichého (http://www.theade.cz/ )

STANDBY - rocková kapela slyšících hudebníků (www.standbymusic.cz), jejich písně i hudba jsou tlumočeny do českého znakového jazyka neslyšícími a slyšícími tlumočníky

Veřejná vystoupení v rámci projektu „Dva Světy“:

Jaro 2009
Hudebně taneční dílna občanského sdružení DIALOG pro děti a žáky SŠ, ZŠ a MŠ v Hradci Králové, na kterém byla poprvé tlumočena do znakového jazyka hudba rockové skupiny Standby a vznikla skupina neslyšících bubeníků Deaf drums.

listopad 2009
Společenský večer o.s. Dialog, Hradec Králové.

Březen 2010
Divadlo Čertovka, Praha.

Květen 2010
Zahájení turistické sezony v Hradci Králové, podpora Magistrátu Hradec Králové.

Červen 2010
Festival Divadlo evropských regionů Hradec Králové, kde v rámci projektu vystoupilo také Divadlo beze slov – divadlo neslyšících herců ze SŠ, ZŠ a MŠ v Hradci Králové a neslyšící herci s Jaroslavem Duškem s představením „“U výčepu“.

Červenec 2010
Festival ROCK FOR PEOPLE, Hradec Králové záznam z vystoupení přenášela televize NOVA a ČT1.

Září 2010
Český rozhlas Hradec Králové, Radiožurnál, rozhovor na téma projekt Dva světy – Ing. arch. Helena Dařbujánová, autorka projektu Dva světy, Hugo Tichý – lektor skupiny Deaf Drums, Bc. Dana Vodrážková- členka Deaf Drums a tlumočnice rockové hudby, Monika Zaoralová – vedoucí skupiny tlumočníků rockové hudby, Žofie Dařbujánová a Tomáš Cibor – členové skupiny Standby, tlumočníci českého znakového jazyka Mgr. Vladimíra Žďárková a Mgr. Pavel Pražák, Mgr.Iva Rindová - ředitelka SŠ,ZŠ,MŠ v Hradci Králové.
záznam celého rozhovoru naleznete zde

Říjen 2010
V rámci festivalu JAZZ GO TOWN v Hradci Králové, proběhla veřejná sbírka na nákup bubnů pro skupinu Deaf Drums.

Kdo psal o projektu Dva světy:
Hadrián ( denní zpravodaj Divadla evropských regionů), Radnice